Často kladené otázky

Kedy je ideálny čas na skúšanie svadobných šiat ?

Ideálnym časom je polroka pred svadbou, aby Ste sa vyhli zbytočnému stresu a jednu z najdôležitejších vecí mali vybavenú čo najskôr. Od šiat sa predsa všetko odvíja účes, make-up, kytica, výzdoba, priestory fotenia a pod. Šaty riešte čo najskôr.

Je potrebné sa do salónu objednať ?

Pokiaľ Ste sa rozhodli navštíviť náš salón, najvhodnejšie je pre Vás objednať sa na konkrétny termín a čas, aby sme počas skúšky boli osamote a nik nás nerušil.

Koľko trvá skúška a ako prebieha ?

Keďže patríme medzi najväčšie svadobné salóny v Bratislave a na sklade máme viac ako 100 svadobných šiat, viac ako 200 spoločenských a 100 pánskych oblekov, skúška u nás trvá v priemere 90 minút. V salóne sa snažíme mať vždy iba jednu zákazníčku, ktorá má voľný pohyb medzi šatami, môže si vyskúšať materiál, prezrieť detaily a aj na základe toho vybrať šaty na skúšanie do kabínky. Samozrejme osobná asistentka je Vám k dispozícií ak ešte nemáte konkrétnu predstavu a pomôže, alebo poradí, čo sa na Vašu postavu hodí, alebo bude vyzerať dokonalo. Počas skúšky má Váš doprovod zabezpečené občerstvenie, limonádu, čaj, kávičku, svadobné koláčiky a nájde sa aj domáca na prípitok.

Môže sa fotiť ?

Áno, fotenie je u nás povolené.

Platí sa za skúšku?

Áno, rozhodli sme sa zaviesť manipulačný poplatok vo výške 15 Eur, ktorý Vám bude odpočítaný z ceny šiat, ak by Ste u nás našli tie pravé. Prípadne z ceny spoločenských, popolnočných šiat, či už pre Vás alebo Vašich svadobčanov. Pri odchode dostanete kupón s dátumom, ktorého platnosť je 3 mesiace od vystavenia.

Ako dlho trvá dodanie šiat pri objednávke ?

Zvyčajná doba dodania sa pohybuje medzi 8-10 týždňov. V prípade, že sa Váš termín veľmi rýchlo blíži, je možné šaty objednať expresne, kde je dodanie 4 týždne, no táto služba je spoplatnená vo výške 20% z ceny šiat.

Ponúkate aj šaty na predaj?

U nás sú všetky šaty na predaj aj na požičanie. Snažíme sa podporiť predaj svadobných šiat nízkou cenou aj preto, aby jedny šaty niesli iba jeden príbeh a iba ten Váš. Rozdiel medzi požičaním a predajom je zvyčajne okolo 100 Eur. Priemerná cena šiat na predaj je 550 Eur.

Upravujete aj spoločenské šaty?

Áno všetky šaty a obleky je možné upraviť na mieru. Platí to aj pre šaty, ktoré neboli zakúpené u nás, stačí ich iba priniesť a opísať svoju predstavu.

Ako prebieha rezervácia šiat ?

Pokiaľ Ste si u nás vybrali tie, o ktorých Ste snívali už dávno, postup je jednoduchý. Spíše sa rezervačná zmluva pokiaľ ide o zapožičanie, predajná zmluva ak je to láska na prvý pohľad a chcete sa z nich tešiť dlhšie ako jeden víkend. Pri oboch typoch zmlúv je potrebné zložiť zálohu vo výške 50% z ceny šiat. Zvyšok až pri úprave šiat, zvyčajne 1 až 2 týždne pred svadbou. Pri predaji si šaty môžte odniesť domov po zaplatení kedykoľvek, pri zapožičaní sa vyzdvihnú v piatok a vrátia v pondelok ak ide o Bratislavskú svadbu, ak ich beriete ďaľej, je možné ich vyzdvihnúť už vo štvrtok a vrátiť v utorok.

Je obmedzený počet šiat na jednu skúšku?

Nie, nie je. Záleží iba od Vás koľko šiat budete mať chuť skúšať počas tých 90 minút.

Čo ak mi nesadla veľkosť, nechcem vlečku, rukávy?

Pokiaľ sa jedná o predaj, svadobné šaty pre Vás budú objednané presne na Vaše miery a s Vašimi požiadavkami. Nikto iný okrem personálu salónu a ich nedotkne, nikto iný nevyskúša a počkajú na svoju veľkú premiéru až v deň D. Pokiaľ by boli potrebné dodatočné úpravy, ako napríklad skrátenie, zúženie, vypnutie vlečky, naša šikovná pani krajčírka sa o to postará. Úpravy sú v cene šiat.

Odkiaľ sú šaty ?

Všetky svadobné šaty v našich priestoroch pochádzajú z európskych manufaktúr. Ponúkame kolekcie značiek Nicole Spose, Vanilla Sposa, Mary Bride a mnoho ďalších. Spoločenské šaty pochádzajú prevažne od americkej značky Luxuar, alebo francúzskej France-Mode. Obleky nemeckej značky Wilvorst sú jednotkou na trhu v pánskej móde.

Máte ďalšie otázky ?

Pokojne sa pýtajte cez náš kontaktný formulár
alebo na telefónnom čísle 0940 836 086.